Roma Plastik İhracatta 67 Bin Firma İçerisinde İlk 300’de
13.11.2017

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2016'nın en fazla ihracat yapan ilk 1000 firmasını açıkladı. Buna göre Roma Plastik, 2016 yılı Türkiye ihracatında 67.000 ihracatçı firma içerisinden ilk 300 firma arasına girmeyi başardı. TİM’in açıkladığı raporda 32 basamak yükselerek 266. sıradan yer bulan Roma Plastik, listedeki tek kenarbandı üreticisi olma özelliği taşıyor.

2017 yılı içinde ilk 200’e girmeyi hedefleyen firmamız, Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu'nun lider, dünyanın en büyük 3. kenarbandı üreticisi konumunda bulunuyor. Gebze'de yer alan, 35 bin m² kapalı alana sahip üretim tesisimiz, aynı çatı altında ABS, PVC, PMMA ve Alüminyum Kenarbandı üretimi yapabilen ilk ve tek tesis olma özelliğine sahiptir. Türkiye'de %40’lık pazar payımızın yanısıra, dünyada toplam 5 kıtada 70'ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz.

Roma Plastik, 2010 yılında Avrupa'nın önde gelen ahşap bazlı malzeme üreticisi EGGER Grubu ortaklığı ile çok daha büyük bir aileye dâhil olmuş ve gerçekleşen bu ortaklıkla Türkiye'deki yatırımlarını ve dünya pazarındaki etkisini arttırmıştır.

Kenarbandı Sihirbazı
Kenarbandı Sihirbazı ile tüm sunta ve MDFlam plakalarının mükemmel uyumlu kenarbandı karşılığını bulmak artık çok kolay.
Detaylı Bilgi
Firma Kataloğu
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri şirket kataloğumuzda bulabilirsiniz.
Download
Roma Plastik ürünlerine ait resimleri buradan görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
Download
 
© ROMA PLASTİK 2016
 Facebook'ta bizi takip edin!