Kenarbandı Doktoru
Bantlama ve ebatlama aşamasından sonra kenarbantlarının temizliği nasıl yapılır?

Merhaba, ben “Kenarbandı Doktoru”nuz! Kenarbandı ve mobilya tutkallarıyla ilgili bilgiler verdiğimiz bu köşemizde, dördüncü sayımızda sizlerle birarada olmaktan çok memnunum. Geçen sayımızda PVC ve ABS kenarbantlarının özelliklerini ve farklılıklarını ele almıştık.

Bugün „Bantlama ve ebatlama aşamasından sonra kenarbantlarının temizliği nasıl yapılır?”  sorusuna cevap arayacağız.

Mobilyalar üretilirken makine parkurlarında, depoda, istifleme ve paketleme sırasında çeşitli şekillerde toza,  kire , lekeye ve tutkal kalıntılarına maruz kalmaktadır. Mobilyaların son kullanıcıya ulaşmadan önce temizliğini yaparken,  dayanıklılığını ve yapıldığı malzemeyi çoğu zaman...

Detaylı Bilgi
PVC ve ABS bazlı kenarbantlarının benzerlik ve farklılıkları nelerdir?

Merhaba, ben “Kenarbandı Doktoru”nuz! Kenarbandı ve mobilya tutkallarıyla ilgili bilgiler verdiğimiz bu köşemizde, üçüncü sayımızda sizlerle bir kez daha buluşmaktan çok memnunum. Geçen sayımızla ilgili olarak, bantlama ve yapışma uygulamaları ile ilgili her türlü sorunuzu keyifle okuyup, cevap verdiğimi bilmenizi isterim. Köşemize artan ilgiden dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum.

Bugün “PVC ve ABS bazlı kenarbantlarının benzerlik ve farklılıkları nelerdir?” sorusuna cevap arayacağız.

PVC kenarbantları Türkiye mobilya sektöründe çok yaygın kullanılan bir üründür. Ürün hammadesiyle o kadar çok...

Detaylı Bilgi
Bantlama Sırasında Sorunsuz Yapışma İçin Öneriler

Merhaba, ben “Kenarbandı Doktoru”nuz! Bu ikinci sayıda sizlerle bir kere daha buluşmaktan çok memnunum. Bugün, “Elimizdeki makine pahalı veya ucuz bir makine de olsa, bantlama esnasında sorunsuz bir yapışma elde etmek için nelere dikkat etmeliyiz?” sorusuna cevap arayacağız.

Bir kenarbandının, istenilen mobilya parçasına yapışma süreci öncelikle kenarbandının arkasındaki primer dediğimiz kimyasalla başlar. Bu kimyasal, kenarbandının tutkala sıkıca bağlanmasını sağlayan bir köprü vazifesi görür. Kaliteli bir kenarbandının ana özelliklerinden biri, primeri doğru oranda ve...

Detaylı Bilgi
Akrilik görünümlü PVC bantlar ciddi şikayet sebebi!

Merhaba, ben “Kenarbandı Doktoru”nuz!  Roma Plastik e-bültenlerinde sizlere, kenarbandı ve mobilya tutkallarıyla ilgili bilinmeyenleri anlatmak için bu köşeden sesleniyor olacağım. Aklınıza takılan sorular için bana kenarbandi.doktoru@romaplastik.com adresine e-posta atarak veya aşağıdaki “Sorularınızı mail atın!” butonunu tıklayarak her zaman ulaşabilirsiniz.

Bu ilk sayı için konumuz, sektörde Akrilik görünümlü PVC malzemelerden üretilen kenarbantlarının ışık haslığı, halk tabiri ile ışığa dayanıklılık sorunu. Öncelikle sizlere “Işık haslığının” ne demek olduğunu basitçe anlatmak istiyorum. Her malzeme güneş veya floresan gibi suni ışıklara...

Detaylı Bilgi
 
Kenarbandı Sihirbazı
Kenarbandı Sihirbazı ile tüm sunta ve MDFlam plakalarının mükemmel uyumlu kenarbandı karşılığını bulmak artık çok kolay.
Detaylı Bilgi
Firma Kataloğu
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri şirket kataloğumuzda bulabilirsiniz.
Download
Roma Plastik ürünlerine ait resimleri buradan görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
Download
 
© ROMA PLASTİK 2016
 Facebook'ta bizi takip edin!